YUNUS EMRE MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İNCİ VAKFI MAXION İNCİ ŞUBESİ


Aralık 2017 tarihinde MEB ortaklığı ile, endüstriyel teknoloji alanında teorik ve pratik eğitimlerle otomotiv tedarik sanayi sektörüne nitelikli eleman kazandırılması hedefi ile açılan, “CNC Operatörü” yetiştirmeyi amaçlayan eğitim merkezinde her sene 15 ila 20 yeni öğrencinin eğitim alması planlanmaktadır.  
İlk yıllarında haftada 4 gün pratik uygulama alanında, 1 gün sınıf içi eğitimlerini alarak öğrenimlerine devam öğrenciler, 2. yıllarından itibaren fabrika içindeki departmanlara yönlendirilerek teorik ve pratik eğitimlerine devam etmektedirler.  4 sene sonunda mezun olacak öğrenciler ülkemizin ve sektörümüzün çok ihtiyacı olan ara kademe teknik uzmanlık konusunda fark yaratacaklardır. 


Mevcut eğitim müfredatlarına ilave olarak bu öğrenciler için çalışanlarımız ve profesyonel gönüllülerimizden oluşan bir eğitmen kadrosu ile yabancı dil, genel sağlık, kişisel gelişim vb konularda ilave eğitimler de verilmektedir.
İnci vakfı, Maxion ve M.E.B. işbirliği ile kurulmuş olan Yunus Emre Mesleki Eğitim Merkezi İnci Vakfı Maxion İnci Şubesinin; iş ve üretim dünyasında ihtiyaç duyulan nitelikli ve eğitimli eleman açığını bir nebze olsun kapatacağına inanıyoruz. 

 

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten’e abone olun vakfımız ile ilgili bilgilere haftalık ulaşın.