İnci Vakfı Çocuk Orkestrası ''Barış İçin Müzik-İzmir''

10 Mart 2015

30. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde Cevdet İnci Eğitim Vakfı (İNCİ VAKFI), İnci Vakfı Çocuk Orkestrası "Barış için Müzik- İzmir" ile, kısıtlı imkanları olan müzik tutkunu çocukların müzik eğitimine destek oluyor. Bornova Belediyesi’nin katkılarıyla uygulanan projenin amacı, çocukların kültür ve sanatla iç içe büyümesini sağlamak.

İNCİ VAKFI çatısı altında Aralık 2015’te başlayan İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, İzmir’de yaşayan 6-18 yaş arası çocukları müzikle buluşturuyor. Eğitimler, Bornova’da Naldöken Kültür Merkezi’nde  gerçekleştiriliyor.

Kısıtlı imkanları olan bölgelerdeki çocukları müzikle sosyal hayata kazandırmayı amaçlayan ve 40 yıldır dünyada uygulanan ‘El sistema’ yönteminin benimsendiği projede;  çocuklara yetenek ayrımı gözetmeden enstrüman eğitimi veriliyor. Çocukların vizyonlarını geliştirip daha duyarlı ve bilinçli bireyler olarak yetiştirilmesi hedefleniyor. Sosyal yaşantılarında daha aktif ve verimli olmaları için düzenlenen eğitim, çocuklara birlikte hareket etme ve bir bütünün parçası olma yetisi kazandırmayı amaçlıyor. Proje kapsamında eğitim alan çocuklar ‘El Sistema’ çalışmalarına katılıp farklı milletlerden eğitmenler ve öğrencilerle bir araya gelip kurulan orkestrayla yurt içinde ve yurt dışında çeşitli konserlerle izleyici karşısına çıkması planlanıyor.

İnci Vakfı Çocuk Orkestrası "Barış için Müzik- İzmir, enstrüman, müzik tarihi, müzikal formasyon, solfej ve orkestra eğitimlerini kapsayan bir halk konservatuarı şeklinde hizmet veriyor. Eğitimler haftanın 3 günü ikişer saat olmak üzere ayda 24 saat yapılıyor ve belirli dönemlerde öğrencilere motivasyon amaçlı konser etkinlikleri düzenleniyor.

Bilgi için:  https://www.facebook.com/BarisIcinMuzikInciVakfiOrkestrasi/?fref=ts

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten’e abone olun vakfımız ile ilgili bilgilere haftalık ulaşın.