Gönüllülerimiz

Cevdet İnci Eğitim Vakfı çatısı altında hep daha güzel ve daha iyiye doğru, eğitim alanında sürdürülebilir hizmetlere imza atma noktasında gönüllülerle birlikte üretebiliyor olma fikri, İnciVakıf için oldukça heyecan verici ve sevindirici olmuştur. Vakfın son dönemdeki pek çok yeni faaliyeti gönüllülerimizin önerileri ile hayat bulmuş ve topluma katkı sağlamak noktasında kaldıraç etkisi yaratmıştır.

Siz de bu ekibin bir parçası ve Gönüllümüz olmak için “Gönüllü Olmak İstiyorum” linkine tıklayınız.

VAKIF GÖNÜLLÜLERİMİZ

Asuman Gök
Asuman Gök

    1966 yılı doğumlu olan Sayın Özdil, Ankara Üniversitesi Kütüphanecilik Ana Bilim Dalında lisans, Kütüphanecilik Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans eğitimi almıştır.1994 yılından bu yana; MSB Ar-Ge Dokümantasyon Ve Enformasyon Merkezi, Dz.K.K Sarucapaşa Eğitim Merkezi, T.C. Kültür Ve Turizm Bakanlığı Foça Halk, T.C. Kültür Ve Turizm Bakanlığı Hoca Mithat Halk İlçe Kütüphanesi, Karşıyaka Çocuk Kütüphanesinde farklı görevlerde çalışmıştır. 2010 yılından bu yana Bornova İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğünde Müdür görevini sürdürmekte olan Sayın Özdil İzmir Türk Kütüphaneciler Derneği Şube Başkanlığını da yürütmektedir.

Op. Dr. Cüneyt Tuğrul
Op. Dr. Cüneyt Tuğrul

  1962 yılı doğumlu olan Sayın Tuğrul, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde Eğitimini tamamlamıştır. Genel Cerrahi ihtisası yapan Cüneyt Tuğrul Meme Hastalıkları Teşhis ve Tedavisi alanıyla ilgilenmektedir. ‘’Yaşam bir bütündür, sağlıklı kalmak öncelikle kişinin tercihidir.’’ Bakış açısına sahip olup hastaların kendilerini sadece bedenen değil ruhen de korumayı öğretmektedir. Halen Dr. Cevdet Tuğrul Sürekli Eğitim Merkezinde ‘’Kendi yolunu seçmek’’ üzerine farkındalık seminerleri vermektedir.  Pek çok sivil toplum kuruluşunda gönüllü çalışmakta olan Sayın Tuğrul evli olup biri oğlan biri kız iki çocuk babasıdır.


 

   

Dr. Fzt. Hülya Özlem Şener
Dr. Fzt. Hülya Özlem Şener

1971 yılı doğumlu olan Sayın Şener, Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim dalında lisans, Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim dalında Yüksek Lisans Eğitimini tamamlamıştır. Şener, 26 yıllık meslek hayatını hem akademisyen hem klinisyen olarak kesintisiz sürdürmüştür. Şu an ise Ege Bölgesi ve hatta Türkiye’de bir ilk olan Fisioterapia Egzersiz Eğitim Danışmanlığı’nı kurarak, her türlü hasta ve sağlıklı danışanlarına gereken detaylı antropometrik kas iskelet sistemi ölçüm değerlendirmelerini yaptıktan sonra kişiye özel uygun bir egzersiz programı oluşturmaktadır. Gerekli durumlarda manuel terapi teknikleri de kullanarak, ağrısız ve sağlıklı yaşama yönelik, yaşam kalitesini arttırıcı çözümler sunmaktadır. Bu arada Kıbrıs ve İstanbul’da bulunan iki ayrı üniversitede de akademisyenliğe devam etmektedir.

 
Av.Cenal Saygı
Av.Cenal Saygı

    Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Bölümü mezunu olan sayın Saygı, 25 yıldır İzmir’de serbest Avukat olarak çalışmaktadır. Mesleki faaliyetlerinin yanısıra, bazı gönüllü hizmetler de vermektedir. Önceki yıllarda;  İzmir Barosu staj eğitim merkezinde stajyer avukatlara yönelik eğitim programlarında ve Mimarlar Odasında bilirkişilere yönelik eğitim programlarında görev almış, TRT İzmir Televizyonunda yurtdışı yayın yapan TRT İNT kanalında konuk hukukçu olarak canlı yayın programlarına katılmış olup, halen de Vakfımız bünyesinde "Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi ve Kadın Hakları" konusunda eğitimler vermektedir.

Ayçe Bükülmeyen
Ayçe Bükülmeyen
… doğumlu olan Sayın Bükülmeyen Ege Üniversitesi Fen Fakültesi mezunudur. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi Anlaşmazlık Çözümü Yüksek Lisans Programı’na devam etmektedir. 2006 yılında başladığı Hürriyet Gazetesi Ege ekinde halen her Pazar yayınlanan röportajlar yapmakta ve her Perşembe köşe yazmaktadır. Kültürpark Rotary Kulübü’nün Kurucu Başkanı olan Dikmen, Rotary Bölge 3-H Projesi olan “Farkında Ol, Sağlıklı Yaşa” adlı Meme Kanseri Bilinçlendirme projesinin Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusudur.  Daha önce ‘Değişim İçin İplerinden Kurtul, Kültürümüzde Kendin Olmak’ adlı bir kitap çıkaran Sayın Bükülmeyen, ‘Ege’nin Öncü Kadınları’ adlı bir belgesel hazırlamıştır
Burcu Üçel
Burcu Üçel
lorem ipsum dolor sit amet.
Gizem İnalöz
Gizem İnalöz
Gökşin Akçalı
Gökşin Akçalı
Mehmet Hepkorucu
Mehmet Hepkorucu
1965 yılı doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi- Jeofizik Mühendisliği lisans, Ege Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği yüksek lisans mezunudur. 22 yıl boyunca Koç Holding şirketlerinde farklı bilgi teknolojileri alanlarında çalışan Sayın Hepkorucu, halen İnci Holding Bilgi Teknolojileri Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir. Yazılım geliştirme, uyarlama, entegrasyon, donanım konularında uzman olan Hepkorucu, özel sektörde ve çeşitli sivil toplum kuruluşları aracılığı ile güvenli internet kullanımı üzerine farkındalık eğitimleri vermektedir.
 
Prof. Dr. Meltem Onay
Prof. Dr. Meltem Onay

1964 yılı doğumlu olup lisans eğitimini Ege Üniversitesi - Ziraat Fakültesi/Peyzaj Mimarlığı Bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans ve doktorasını da Adnan Menderes Üniversitesi - İşletme/Yönetim ve Organizasyon alanında yapmıştır.  Şu anda Celal Bayar Üniversitesi'nde Yönetim ve Organizasyon dalındaki profesörlüğü ile süregelen akademik hayatının yanı sıra, firmalara eğitimler vererek gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Farklı sivil toplum kuruluşları ile birlikte vermiş olduğu seminerlerde ’’Duygusal zeka’’ , ’’Strateji Geliştirme’’ ,’’Kadın girişimciler’’ , ‘‘Kariyer planlaması’’ ,’’kurumsallaşma’’ gibi konular hakkında farkındalık yaratmaktadır.
 

Nur Eda Kasap
Nur Eda Kasap

Lisans eğitimini  Anadolu Üniversitesi - İşletme Bölümünde tamamlamıştır.İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü 4.sınıf öğrencisidir.Yaklaşık onbir yıldır çocuklarla birlikte çalışmaktadır. Öğrenci Koçluğu dâhil ortalama bin yüz çocuk ile uzun süreli çalışmalar yapmıştır.

   Yazarın daha önce yayımlanmış Yeni Çağın Çocukları (hayykitap 2008), 5-6 Yaşından Üniversiteye Hazırlık Alıştırmaları, Çocuk Eğitiminde Oyun Dili (hayykitap 2014) ve Anne İşi Çözümler  (hayykitap 2016) adlı dört kitabı bulunmaktadır. Seminerlerinde NLP Temsil Sistemleri, Dil Kalıpları ve Etkili İletişim, Sınırlı Sınırsızlık konuları hakkında sunumlar yapmaktadır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Başhekimi, Prof. Dr. Sevgi Mir onayı ile, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde hasta yatan çocukların velilerine düzenli olarak seminerler düzenlemiştir. İzmir’de yaşayan Nur Eda Kasap Süslü evli ve bir çocuk annesidir.
 
Oya Erkal
Oya Erkal
Dr.Rauf Özgür
Dr.Rauf Özgür

      Tıp Doktoru ve eğitmendir. 1994 yılında Ege üniversitesi Tıp Fakültesinden Mezun olmuştur.

Çalışmalarına 2008 yılında kurmuş olduğu Altın Oran Akademi de “Eğitmen” ve “Danışman” olarak devam etmektedir.

       Ayrıca; "İlişkiler" çerçeveli kişisel gelişim eğitimleri vermekte, Şirketlere yönelik “Organizasyon Dizimleri “ Workshopları düzenlemektedir.

‘’Öğrenci ve Eğitim Koçluğu Programı’’, ‘’Eğitimcinin Eğitimi Programı’’, ‘Kişisel gelişim seminerleri’’ , ‘’Aile içi iletişim Eğitimleri’’ projelerinde ve seminerlerinde Eğitmen olarak yer almıştır.

 
Prof. Dr.Sedef Nehir El
Prof. Dr.Sedef Nehir El

Ege Üniversitesi Gıda Fakültesinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlamıştır.

Şuan Ege Üniversitesinde Profesör olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Sedef Nehir El, 1981 yılında Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Schweppes Laboratuarında Kalite Kontrol Mühendisi, Alga çikolata fabrikasında Kalite Kontrol şefi olarak çalıştı. 1985 yılında E.Ü. Gıda Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlayan El, Beslenme Bilimleri Dalında, 1987 yılında yüksek lisans programını tamamladı, aynı bilim dalında 1993 yılında Doktor, 1995 yılında Yardımcı Doçent, 1997 yılında Doçent ve 2003 yılında Profesör unvanını aldı. Gıda Mühendisliği lisans programı üzerine Beslenme Bilimleri ile akademik kariyerinde ilerleyen Sedef Nehir EL halen E.Ü. Gıda Mühendisliği Bölümü Beslenme Bilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Sedef Nehir El aynı zamanda  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı  Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü Beslenme  Yönünden Gıdaların Etiketlenmesi İhtisas Alt Komitesi ve Belirli Gıda Bileşenleri, Beyanlar ve Yeni Gıdalar (GBBYG) Komisyon üyeliklerini ve başkanlıklarını yürütmektedir. Uluslararası Bilimsel dergilerde yayın ve pek çok sayıda atıf sahibi olan El aynı zamanda Yurt içi (Tübitak) ve Yurt dışında Avrupa Birliği projelerini yürütmektedir. Evli ve bir kız çocuğu sahibidir.

Serap Manisalı
Serap Manisalı

20.05.1975 tarihi doğumludur.

     Ege Üniversitesi /Edebiyat Fakültesi/ Psikoloji Bölümü mezunudur.(1993-1997) Uzun yıllar insan kaynaklarını ilgilendiren her alanda eleman, sorumlu ve yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. Değerlendirme merkezi kurulumu, ücret sistemi, performans yönetim, eğitim yönetim sistemi kurulumu güçlü olduğum alanlardır. ISO 9001

    Baş denetçisi, EFQM değerlendiricisi, Otomotiv yan sanayi deneyiminden ötürü, TS 16949 sisteminde çalışmış olmakla birlikte yalın insan kaynakları uygulamaları konularına hakim olup ; şuanda İK yöneticisi olarak çalışmaya devam etmektedir.

Av. Uluğ İlve Yücesoy
Av. Uluğ İlve Yücesoy
 1978 yılı doğumlu olup Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Bölümü lisans ve Mali Hukuk yüksek lisans mezunudur. 2005 yılından beri İzmir Barosuna kayıtlı olarak avukatlık yapamaya devam eden Sayın Yücesoy, aile içinde işlenen suçlar ve kadına karşı şiddetin önlenmesi ile ilgili bilimsel çalışmalarda yer almıştır. Baro bünyesinde, Acil Müdahale Grubunda Toplumsal olaylarda avukatlara ve yurttaşlara yönelik karakol ve savcılık aşamalarında, Ege Kadın Buluşması Platformunun İzmir Barosu ile ortaklaşa düzenlediği eğitim çalışmalarında da Baro adına görev almıştır. Baro bünyesinde; stajyer ve meslektaşa CMK seminerlerinde  ve Staj Eğitim Merkezinde Aİ.H.M ve  A.Y.M Bireysel Başvuru dersi vermektedir. İzmir Barosu Kadın Hakları Merkezi ve Çocuk Hakları Merkezinde gönüllü görev almaktadır. Türkiye Barolar Birliğinin düzenlediği Kadınlara Yönelik Hukuk Okuryazarlığı projesinde eğitmen olarak görev almaktadır.

 
Zeynep Rua
Zeynep Rua
Yasemin Tutal
Yasemin Tutal

1954 yılı doğumlu olan Sayın Tutal, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde öğrenimini bitirdikten sonra Üretim Yönetimi ve Kontrolü dalında ihtisas yapmıştır.1975 yılında profesyonel iş hayatına başlamıştır. 2000 yılında emekli olduktan sonra kendi şirketini kurmuştur. Danışmanlık ve Kobilere sistem ve iş geliştirme koçluğu hizmeti vermeye başlamıştır. Danışmanlık, İş geliştirme, İnsan kaynakları, Satış Pazarlama alanında geliştirdiği uzmanlığını Karya Yönetim Danışmanlığı Ltd. Ege Bölgesi iş ortaklığı ile yürütmektedir. Tüm meslek yaşamı boyunca sosyal sorumluluk alanında birçok projede rol almış ve uygulayıcı olmuştur.

     2002 yılında 37 işkadını ile birlikte Kagider (Kadın girişimciler Derneği)in kurucusu olmuş ve bugüne değin Başkan yardımcılığı, Mayıs 2005 ten itibaren Danışma Kurulu üyeliği görevini gönüllü olarak ayrıca sürdürmüştür.
 

Dr.Pınar Yazır Özgür
Dr.Pınar Yazır Özgür

1971 yılı doğumlu olan Sayın Özgür,1994 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş, İstanbul Esenyurt Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans yapmıştır. Sağlık Bakanlığına bağlı çeşitli birimlerde hekimlik ve eğitmenlik yapmıştır. Birleşmiş Milletler Kalkınma Fonu ve Avrupa Birliği destekli birçok projede eğitmen ve proje yöneticisi olarak çalışmıştır.

İzmir Büyük Şehir Belediyesinin sosyal ve kentsel dönüşüm projelerinde eğitmenlik ve saha çalışmalarının organizasyonunu yapmış, İç Göç Entegrasyon Projesinde Stratejik Planlama Komisyonunda çalışmıştır.

Şirket ve kurumlarda kişisel gelişim eğitimleri, koçluk ve mentörlük eğitimleri vermiştir ve vermeye devam etmektedir, dergilerde kişisel gelişim köşesi yazmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığının İzmir İlinde yaptığı; eğitimi destekleme amaçlı “Benim Öğretmenin Benim Öğrencim Projesi”nde rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlardan oluşan İzmir İli genelinde öğretmenlere meslek içi eğitim verecek 38 kişilik bir eğitici kadrosuna Koçluk ve Formasyon Eğitimlerini vermiş ve eğitim materyalini hazırlamıştır.

The Institute for Integrative Psychotherapy’ den Entegratif Psikoterapi eğitimi alan Dr. Özgür tıp alanında “Adolesan Sağlığı” kitabında ortak yazarlık yapmış, koçluk alanında “Öğrenci Koçluğu” kitabını yazmıştır. 2005 Çeşme Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Kongresine “ Birinci Basamakta Adolesan Ruh Sağlığına Yaklaşım ” Posteri kabul edilmiştir.

Dr. Pınar Yazır Özgür 2008 den bu yana kurduğu Altın Oran Akademi Eğitim ve Danışmanlık Şirketinde ve Üniversitelere bağlı sürekli eğitim merkezlerinde profesyonel olarak eğitmenlik ve koçluk hizmetlerine devam etmektedir.

Dr. Pınar Yazır Özgür evli ve iki çocuk annesidir.
 

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten’e abone olun vakfımız ile ilgili bilgilere haftalık ulaşın.